טלפון: 89 - 100 - 88 - (050)

דוא"ל:Eliavshdon.co.il

ברוכים הבאים לאתר
של השדון האגדי

שלום, שמי אליאב.
מוזמנים להתרשם למטה אודותיי ואודות הפרויקטים שלי
להיות מספר אחד

מידע על המאמר

אתקן: כמעט כל אחד יכול.

בשנים האחרונות, נחשפתי לא מעט לאנשים מרגשים. אנשים שהעיזו, על אף הגורל או נקודת הפתיחה שלהם לעשות דברים שהרבה מאיתנו פותחים פה פעור, או אנשים שפשוט העיזו, ללא קשר לגורל או לנקודת הפתיחה שלהם. בעולם הדיגיטל היום, דרך פוסט בפייסבוק, סיפור באיסנטגרם או ממש כמו בשורות אלו בבלוג, קל להנגיש מידע ולבקש עזרה או לשתף סיפור מרגש, לייצר מעגלי השפעה כלפי כל מה שליבנו חפץ בו.

אנשים, נמשכים לכוח. מחקרים בנושא מנהיגות וחברה מדברים על זה, שלא משנה איפה אתם על הגלובוס, או שאתם מונהגים או שאתם מנהיגים. ועל אף שלפעמים אתם יכולים להיות מאוד מוצלחים, בעבודה שלכם או בהיותכם בני משפחה טובים, בסוף אתם באחת מהפוזיציות האלו. וכמובן, בהתאם לשינוי במיקום, בעמדה, בתפקיד ובעיקר בבחירה שלכם.

אם אנחנו גלויים, אפשר להסכים שכוח בעולם המודרני ברובו מורכב מכמה דברים: מודל היופי, זה להיות נוכח איפה שהדברים קורים, להתחבר לכל המסגרות והאנשים הנכונים. לדעת להגיד את הדברים הנכונים, בזמן ובמקום הנכון. נחשפתי בשנים האחרונות, לסיפורים של שינוי בתדמית, במראה, בהחלטות אמיצות על שינוי, במלחמה על החיים, בהתמודדויות עם פחדים וגם בהגשמת חלומות. המידע כל כך נגיש בעולם שבו אנחנו חיים, שדרך הרשת החברתית, אפשר ללמוד עלינו כל כך הרבה. ומי שלומד איך לנצל את הכוח של העולם החדש הזה לטובתו, לחלוטין יכול להצליח ולהיות מספר אחד בתחומו.

יש מאות(!) מודלים, תהליכים, שיטות והמצאות איך להפוך להיות מספר אחד, אני מכיר לפחות כמה עשרות, ואני חושב שרק מחופשת השחרור שלי ועד היום נחשפתי לעוד כמה שבכלל לא חשבתי עליהם. בוא נדבר על המשותף לכל מספרי האחד בתחומם:
1. לבחור. זה לא משנה מה אנחנו עושים ופועלים היום, כמה קשה או טוב לנו בחיים, אולי מלבד מאיפה באנו, ואיך נמות – הכל נתון בידינו. לפעמים ההחלטות הללו הם מפחידות נורא וטומנות מחירים שאנחנו לא מוכנים לשלם, או שהם לא מקובלים בחברה או בסביבה שאנחנו נמצאים, אך כמעט הכל נתון בידינו.

2. להתקדם. מאיפה שאנחנו נמצאים. זה אמנם דורש תכנון, הסתכלות עמוקה לתוך הנפש והנשמה שלנו, ואז לחבר את זה ללב ולראש, ולא פעם אנחנו מתקדמים ואז הולכים אחורה, אך..הכי חשוב זה כל הזמן לנסות. לעשות דברים חדשים. לחשוב מה היעד, החלום או המטרה הבאים שלנו ולהתקדם לעברה. לפעמים בצעדים קטנים, ולפעמים בהחלטות גדולות.

3. ללמוד. ולא, הכוונה לא ללימודי בית הספר או האוניברסיטה. אני חשבתי שאני שונא ללמוד, איך שלימדו אותי בבית הספר. אף פעם לא התחברתי לעניין הציונים. בLEAD למדתי שאחד מהדברים שהכי מאפיינים אותי, ובמיוחד בעולם שהכל נגיש ומהיר כל כך בלחיצת כפתור (או קצת יותר), זה שאני למדן מטורף. ללמוד כלים, ללמוד איך ללמוד, ולדעת – שאנחנו יכולים לבחור ללמוד כל דבר שנחליט, שמתאים לנו או שאנחנו צריכים. כן, כל דבר! הידע הוא לא ליחידי סגולה, הוא לא לעשיריון העליון, הוא לכולם, צריך רק ללמוד איך למצוא אותו. והיום סרטון ביויטיוב מספיק לגמרי ללמוד איך לעשות את זה.

4. מזל. מורה דרך יקר לי, העיז להגיד לי פעם, שזה לא תמיד עניין של כמה תשקיע או תותח תהיה, אלא שכמו שצריך מזל לזכות במפעל הפיס (מה שבטוח יסדר אותנו לפחות בפן הכלכלי), צריך מזל בחיים. מזל הוא אמנם דבר מאוד "לא ניתן להשגה", הוא פשוט בא והולך, בלי תנאים או הודעה מוקדמת, אך עם השנים, עיבדתי את העניין הזה והבנתי שזה לא משנה מהן ההצלחות שלי, הגורל שלי, נקודת הפתיחה, העבר שלי או התפוקה שאני מביא, צריך ללמוד לראות הזדמנויות חדשות, שמקדמות אותנו ולבחור בהם. צריך לדעת לנצל את הנטוורקינג של הסביבה שלי ולדעת לנטרל דברים פחות טובים כדי שהמזל יבוא יותר לקראתי. ולפעמים, צריך גם לדעת מתי לקפוץ למים ולהעיז.

5. זהו. שאין 5. כלומר יש, יש עוד הרבה דברים שדרושים כדי להיות מספר אחד בתחום שלכם או כדי להפוך להיות אחד כזה, ויש לא מעט דרכים לעשות את זה, אבל אם כולנו, נבחר, נתקדם, נלמד ונדע לנצל את המזל – כנראה שנגיע הכי רחוק שאנחנו יכולים, לפחות לאותו שלב בחיים. שאר הכישורים הנדרשים, צריך לאבחן מה צריך, לקבל החלטה שאכן צריך את זה, וללמוד איך רוכשים את אותו כישור. וזה יהיה ה"5" או ה"6" שצריך כדי להיות מספר אחד בתחום.

תלבישו את זה על כל תחום בחיים שלכם, מהרצון להיות חטובים, יפים ו"מודל היופי", לזוגיות טובה או הצלחה מסחררת בקריירה. מהרעב להרוויח כסף או להיות משמעותיים לחברה. זה עובד על הכל.

מאחל לנו לבחור להיות מספרי אחד, איפה שלא נהיה, לבחור ולרצות לטרוף את העולם, ולעשות טוב לנו ולאחרים (או כל מה שמגדיר את החלומות והרצונות שלכם). אם הסבלנות הנכונה, האמונה, העבודה הקשה והחיבורים הנכונים זה גם יצליח. אלו שאינם יכולים להיות מספרי אחד (מענייני מזל – בריאות וגיל בעיקר..) צריכים שנעשה את העולם הזה טוב יותר. שנבחר בזה. וזה לא משנה אם נבחר לעשות את זה בפוליטיקה, בעסקים, בבית או במגזר החברתי. העיקר שנבחר.

שבת המלכה.

אליאב.

תגובה 1 ל”כל אחד יכול להיות מספר אחד“ (קפוץ לרשום)
  • #1 כמו
    נכתב בתאריך: יום חמישי, 29 בנובמבר 2018 בשעה 05:09

    כתבת מדהים!

הוספת תגובה

* - הינו שדה חובה

לפני שליחת תגובתך עלייך לדעת כי אתה כפוף לתנאי שימוש באתר המהווים את ההסכם בין "השדון האגדי" לגולש.

מידע נוסף והגדרות (לחץ)

שם (*):

דואל (*):

אתר (הפעל OpenID):

מי אני ומה שמי?

נעים להכיר, אליאב

מומחה להובלת קהילות ושיווק דיגיטלי. בעל ידע נרחב בתחומי הקופי, דאטה, PPC, Mobilization, Digital Marketing, SEO, Digital Automation, בניית אסטרטגיית תוכן, פרסום, UI & UX, Email marketing, Web ובניה והפעלת בוטים. קצין במיל' לאחר כ-8 שנות שירות. לשעבר מנהל ומפתח ראשי של "הוסטס". אזרח שאכפת לו, פעיל חברתית, בעל ניסיון והובלה של צוותים, ארגון תהליכים וניהול פרויקטים שונים. בוגר התכנית הייחודית LEAD, המסלול לפיתוח מנהיגות בישראל. אוהב אתגרים, ותמיד מחפש את ההזדמנות הבאה להשפיע ולעשות טוב בעולם.

השדון האגדי

השדון האגדי, הוא כינוי שניתן לי בשנים הראשונות שלי ברשת, והוא קיים משנת 2005. תצורתו ההתחלתית הייתה אתר אישי, הבייבי שלי. כיום הוא עבר שדרוג משמעותי כדי להיות תואם לצרכים שלי ונגיש לכולם: במחשב האישי, בטלפון הנייד ולכלל בעלי המוגבלויות השונות. ניתן למצוא בשדון האגדי מאמרים שכתבתי, או להתרשם ממספר פרויקטים שאני עוסק בהם כיום.

משהו שלא חשבתם עליו

יצאתי מהבית בגיל 14, הדרכתי ילדים ונוער במסגרת שנת שירות, התגייסתי כחייל בודד, פיקדתי והדרכתי על חיילים רבים ואז יצאתי לקצונה. עשיתי תפקידים בעלי משמעות גדולה וקידמתי לא מעט פעמים את הארגון שהייתי בו. מתכנן לעשות דברים גדולים בחיים ועובד קשה בשביל זה. משתדל לשלב הרבה הנאה ודברים טובים. לרוב מצליח לי. רץ בקבוצת ריצה על גדות הירקון, יזם ומקים של "מדליקים אור" – העלאת מודעות לבנים נפגעי תקיפה מינית דרך תיאטרון, אוהב מאוד את הים, סרטים, אוכל ומתלהב כל פעם מחדש ממה שיוצא שאני כותב קוד. אחד הפלאים החדשים שלי הוא בהחלט "השדון האגדי" שבו אתם צופים.

השירותים של השדון האגדי

בניית אתרים

בניית אתרים בהתאמה אישית, משלב אפיון, חווית המשתמש, בחירת עיצוב, פיתוח, חיבור והתאמה למובייל ועד לשלב קידום ושיווק בעולמות הדיגיטל. למגזר השלישי, עצמאיים או עסקים קטנים, אני מציע את כל זה במחיר אטרקטיבי, תואם כל כיס.

לפרטים נוספים

צרו קשר

הרצאות

סיפור החיים שלי אילץ אותי להתבגר מהר. לבחור במנהיגות אישית. אני חי ונושם השפעה ומאמין שהניסיון והידע שצברתי יכול להוות למגוון קהלים וצרכים בדיוק את מה שהם מחפשים. מארגנים יום עיון, גיבוש או כל אירוע חברתי אחר שבו צריך הרצאה? אני אשמח להיות שם. להעביר את המסרים והתובנות מהסיפור חיים שלי. אם אתם עמותה או ארגון ללא כוונת רווח, או שההרצאה מיועדת לילדים ונוער בסיכון – זה יהיה במחיר אטרקטיבי. שירות זה יחל לפעול בקרוב - מוזמנים לשריין כבר מועד!

צרו קשר

מנטורינג וליווי אישי בתחום הדיגיטל

התחלתי להיכנס ל"קופסה המרובעת" הזאת, "המחשב שלי" מתוך מקום אפור וקשה, כדי למצוא פינה בטוחה. עולם הווב והדיגיטל הזכירו לי כמה אני מוכשר, וכמה הכל בחירה שלי. זה ללא ספק אחד מהדברים המשמעותיים שגרמו לי לתחושת מסוגלות והביאו אותי לאן שאני היום. הניסיון והידע הזה הם ייחודים, ואני מחפש ללוות את הנער עם הגישה הטכנולוגית הנכונה, שאין לו את האמצעים הכלכליים או החברתיים. מדובר על הדרכה שעלותה בחוץ כ-15K, ואני אשמח לכל עזרה כדי למצוא את אותו הילד. פרטים נוספים יעלו בקרוב.

צרו קשר

מאמרים אחרונים בהשדון האגדי


להישאר מעודכנים

הירשמו לעדכונים וקבלו למייל שלכם הודעה כל פעם שמתפרסם מאמר חדש

לכל מי שמעוניינים , דרך מצוינת לעקוב

Delivered by FeedBurner

start portfolio

צרו קשר עם אליאב

דרכי יצירת קשר:

זמינות יותר דרך הטופס והדוא"ל. ניתן להתקשר למקרה הצורך.

89 - 100 - 88 - (050)

Eliav shdon.co.il

סר ג'ון מונש, תל אביב-יפו