טלפון: 89 - 100 - 88 - (050)

דוא"ל:Eliavshdon.co.il

ברוכים הבאים לאתר
של השדון האגדי

שלום, שמי אליאב.
מוזמנים להתרשם למטה אודותיי ואודות הפרויקטים שלי

מידע על המאמר

[פוסט זה שוחזר מהבלוג בLEAD]

אחת הלמידות המשמעותיות שלי על עצמי לאחרונה היא שאני לא נותן מספיק ביטוי לדברים הקטנים שאני מצליח בהם. לאותם דברים שהשגתי, דברים שהצלחתי לשמר או הבנה של היכולות והעוצמות שנמצאים בי.
זה לא פשוט לעשות את זה כשנמצאות על הפרק משימות גדולות ורבות בלו"ז צפוף, ומטרה היא להצליח בהם. לא פשוט, אך אפשרי ואפילו מומלץ. למה? כי הנקודות הטובות האלו הם הדברים שיחזיקו אותי פעם הבאה על הקרקע, הם יתנו לי את הפרופורציות בין הרגשת הכישלון הטוטאלית כל כך לבין ההרגשה שיש דברים שהצלחתי בהם.

אני אשתמש בדוגמה אישית כדי להסביר רגע על מה אני מדבר. לפני קצת יותר מחודש היה לי הכל כדי לפתוח את השנה הראשונה של "מדליקים אור".
היה לי את מנחה התיאטרון, היה לי מקום, היו לי מועמדים שנדרש לי רק לראיין ולבחור כדי לסגור קבוצה. הצלחתי להשיג את כל המשאבים שצריך כדי לפתוח. התכוונתי להתחיל ובמקביל כבר לגייס את המשאבים האחרים לשלבים המאוחרים יותר.
ואז, לאחר שהכל היה כביכול סגור והיינו סגורים כבר על תאריך פתיחה המנחה הודיע לי פתאום שהוא לא יוכל לעשות זאת בהתנדבות, המקום הודיע לי שהוא לוקח סדנא בתשלום במקום אירוח הקבוצה שלנו והמרכז שנותן לי את הגב המקצועי חשב אם נכון לפתוח בסוף או לא.
במטאפורה הייתי יכול להגיד שקיבלתי סטירה מצלצלת, לאחר כל המאמץ, התכנונים, והרעיון – לאחר כל המאבקים והפגישות והרגשתי שהעולם חרב עליי.

אין ספק שזוהי הרגשה חמוצה בבטן שלא פשוט להסתובב איתה, ואני זוכר שלא הבנתי בכלל איך אני יוצא מזה. ידעתי באיזשהו מקום שאני לא רוצה לוותר, אבל גם הרגשתי שחטפתי מכה כל כך חזקה שייקח לי הרבה זמן להתאושש ממנה.
בדיעבד, הרגשתי כישלון, לא יוצלח ולקחתי את כל האחריות על עצמי.

היום אני מבין שהתמונה היא קצת אחרת, ואני חושב שלולא אותה סטירה מצלצלת לא הייתי זוכה ללמוד כל כך הרבה דברים חדשים על עצמי, על היכולות שלי, ובלי להצטנע על הגאונות המחשבתית שאני מסוגל אליה.

מאותו קושי להרים מחדש את הכל, לאחר שאתה מרגיש שנגמרו לך כבר הכוחות למדתי שאפשר לעצור כדי לתכנן מחדש, ללמוד מהכישלון ובכך לחזק את האמונה בעצמך ולהביא ביטוי את היכולות שלך בשטח.
נפגשתי באותה תקופה עם כל העולם כדי להרים מחדש את "מדליקים אור", שבאותן פגישות כבר לא באתי רק עם חזון בלבד: הבנתי שהחשיבות של תיאום ציפיות, סיכום פגישה ולהגיד מה אתה צריך בתאכלס זה אמנם מפחיד, אך משרת אותך במטרה כדי להשיג את מה שאתה צריך מאותו ארגון.

יצרתי תיאום מחדש עם משתפי הפעולה, הקפאתי שותפויות שראיתי שהם כרגע לא נכונות והגדרתי מחדש לו"ז ותכנון לדרך.
הצלחתי לייצר לעצמי למידות אשר ישרתו אותי תמיד עכשיו בחיים שלי.

אז גם הבנתי את החשיבות של העצירה בדרך לצורך בדיקה ולמידה מטעויות, גם למדתי להגביר את המקצועיות שלי בפגישות, בשיחות וכו' והיום אני בא הרבה יותר ברור ומסודר וגם הצלחתי ללמוד שלמרות שהתוצאה הגרועה ביותר פה – אפשר לחזור ממנה, ואפילו בצורה טובה יותר.

ברור לי שהאחריות על הדברים צריכה להיות עליי לאורך כל הדרך, אני זה שמוביל את "מדליקים אור", אבל גם ברור לי שלמרות שאני אעשה הכל כדי למנוע נפילה של הפרויקט יש סיכון שזה יקרה.
ואני היום מאמין שאותה תוצאה גרועה שנגרמה מתוך המנהיגות שפעלתי בה לפני חודש, הביאה אותי למחוזות חדשים במנהיגות שלי שתתבטא בהמשך.

והלמידה המשמעותית שלי לאורך כל התהליך הזה שעברתי בחודש-חודשיים האחרונים היא שכדאי לסמן לעצמי גם הצלחות אישיות, כמו דברים שהצלחתי ליישם וללמוד בזמן משבר. מעבר לתובנה שכדאי לעצור כדי לבחון מחדש את הדברים מתי שצריך, לייצר אלטרנטיבות ולהבין שאני מסוגל לפתור כל בעיה, הכי חשוב זה דווקא באותם ימים שחורים, לזכור את אותם נקודות קטנות טובות שאפשר להוציא מזה. ולייצר כאלו כדי ליצור איזון בין טוב ורע כדי להכניס את עצמנו לפרופורציה שמאפשרת לנו להמשיך הלאה.

ומעבר לפרופורציה החשובה, זה גם מאפשר לנו להבין כמה אנחנו מסוגלים, בזמן משבר מתגלים הכוחות, העוצמות והיכולות שלנו ואני אישית מרגיש עכשיו שמאליאב עם עוצמה אדירה הפכתי לעוד יותר אליאב, עם עוצמה עוד יותר גדולה, אין ספק שהדימוי העצמי שלי עלה.

אליאב.

הוספת תגובה

* - הינו שדה חובה

לפני שליחת תגובתך עלייך לדעת כי אתה כפוף לתנאי שימוש באתר המהווים את ההסכם בין "השדון האגדי" לגולש.

מידע נוסף והגדרות (לחץ)

שם (*):

דואל (*):

אתר (הפעל OpenID):

מי אני ומה שמי?

נעים להכיר, אליאב

מומחה להובלת קהילות ושיווק דיגיטלי. בעל ידע נרחב בתחומי הקופי, דאטה, PPC, Mobilization, Digital Marketing, SEO, Digital Automation, בניית אסטרטגיית תוכן, פרסום, UI & UX, Email marketing, Web ובניה והפעלת בוטים. קצין במיל' לאחר כ-8 שנות שירות. לשעבר מנהל ומפתח ראשי של "הוסטס". אזרח שאכפת לו, פעיל חברתית, בעל ניסיון והובלה של צוותים, ארגון תהליכים וניהול פרויקטים שונים. בוגר התכנית הייחודית LEAD, המסלול לפיתוח מנהיגות בישראל. אוהב אתגרים, ותמיד מחפש את ההזדמנות הבאה להשפיע ולעשות טוב בעולם.

השדון האגדי

השדון האגדי, הוא כינוי שניתן לי בשנים הראשונות שלי ברשת, והוא קיים משנת 2005. תצורתו ההתחלתית הייתה אתר אישי, הבייבי שלי. כיום הוא עבר שדרוג משמעותי כדי להיות תואם לצרכים שלי ונגיש לכולם: במחשב האישי, בטלפון הנייד ולכלל בעלי המוגבלויות השונות. ניתן למצוא בשדון האגדי מאמרים שכתבתי, או להתרשם ממספר פרויקטים שאני עוסק בהם כיום.

משהו שלא חשבתם עליו

יצאתי מהבית בגיל 14, הדרכתי ילדים ונוער במסגרת שנת שירות, התגייסתי כחייל בודד, פיקדתי והדרכתי על חיילים רבים ואז יצאתי לקצונה. עשיתי תפקידים בעלי משמעות גדולה וקידמתי לא מעט פעמים את הארגון שהייתי בו. מתכנן לעשות דברים גדולים בחיים ועובד קשה בשביל זה. משתדל לשלב הרבה הנאה ודברים טובים. לרוב מצליח לי. רץ בקבוצת ריצה על גדות הירקון, יזם ומקים של "מדליקים אור" – העלאת מודעות לבנים נפגעי תקיפה מינית דרך תיאטרון, אוהב מאוד את הים, סרטים, אוכל ומתלהב כל פעם מחדש ממה שיוצא שאני כותב קוד. אחד הפלאים החדשים שלי הוא בהחלט "השדון האגדי" שבו אתם צופים.

השירותים של השדון האגדי

בניית אתרים

בניית אתרים בהתאמה אישית, משלב אפיון, חווית המשתמש, בחירת עיצוב, פיתוח, חיבור והתאמה למובייל ועד לשלב קידום ושיווק בעולמות הדיגיטל. למגזר השלישי, עצמאיים או עסקים קטנים, אני מציע את כל זה במחיר אטרקטיבי, תואם כל כיס.

לפרטים נוספים

צרו קשר

הרצאות

סיפור החיים שלי אילץ אותי להתבגר מהר. לבחור במנהיגות אישית. אני חי ונושם השפעה ומאמין שהניסיון והידע שצברתי יכול להוות למגוון קהלים וצרכים בדיוק את מה שהם מחפשים. מארגנים יום עיון, גיבוש או כל אירוע חברתי אחר שבו צריך הרצאה? אני אשמח להיות שם. להעביר את המסרים והתובנות מהסיפור חיים שלי. אם אתם עמותה או ארגון ללא כוונת רווח, או שההרצאה מיועדת לילדים ונוער בסיכון – זה יהיה במחיר אטרקטיבי. שירות זה יחל לפעול בקרוב - מוזמנים לשריין כבר מועד!

צרו קשר

מנטורינג וליווי אישי בתחום הדיגיטל

התחלתי להיכנס ל"קופסה המרובעת" הזאת, "המחשב שלי" מתוך מקום אפור וקשה, כדי למצוא פינה בטוחה. עולם הווב והדיגיטל הזכירו לי כמה אני מוכשר, וכמה הכל בחירה שלי. זה ללא ספק אחד מהדברים המשמעותיים שגרמו לי לתחושת מסוגלות והביאו אותי לאן שאני היום. הניסיון והידע הזה הם ייחודים, ואני מחפש ללוות את הנער עם הגישה הטכנולוגית הנכונה, שאין לו את האמצעים הכלכליים או החברתיים. מדובר על הדרכה שעלותה בחוץ כ-15K, ואני אשמח לכל עזרה כדי למצוא את אותו הילד. פרטים נוספים יעלו בקרוב.

צרו קשר

מאמרים אחרונים בהשדון האגדי


להישאר מעודכנים

הירשמו לעדכונים וקבלו למייל שלכם הודעה כל פעם שמתפרסם מאמר חדש

לכל מי שמעוניינים , דרך מצוינת לעקוב

Delivered by FeedBurner

start portfolio

צרו קשר עם אליאב

דרכי יצירת קשר:

זמינות יותר דרך הטופס והדוא"ל. ניתן להתקשר למקרה הצורך.

89 - 100 - 88 - (050)

Eliav shdon.co.il

סר ג'ון מונש, תל אביב-יפו