טלפון: 89 - 100 - 88 - (050)

דוא"ל:Eliavshdon.co.il

ברוכים הבאים לאתר
של השדון האגדי

שלום, שמי אליאב.
מוזמנים להתרשם למטה אודותיי ואודות הפרויקטים שלי
ללמוד מהפחד

מידע על המאמר

[פוסט זה שוחזר מהבלוג בLEAD]

לא פעם בתחום של מנהיגות נדרש לאזור אומץ ולקחת סיכונים או לעשות דברים שאנחנו בטוחים שישתקו אותנו. שאין לנו אומץ לעשות אותם. לפעמים זה בא מהעבר שלנו, טראומה שחווינו וכו' או פשוט חוסר ניסיון ומקצועיות באותו תחום.

אחת ההבנות שלי היא שאפשר להתגבר על זה, ונדרשת רק פעם אחת באמת לקחת את אותו סיכון, ללכת אחר האינטואיציות האישיות שלנו או ללמוד מניסיון של אחרים, כי בפעם הבאה שנעשה את הדבר הכי מפחיד יהיה לנו כלי ביד שיוכל לשרת אותנו בדיוק בשעות שמהם אנחנו הכי חוששים ומרגישים משותקים ושאין ביכולתנו  להתמודד עם זה. הפעם הזאת בה כן התגברנו על הפחד תאפשר לנו לחזק את תחושת המסוגלות שלנו ולהתגבר גם בפעמים הבאות וגם על פחדים נוספים.

עליתי על עצמי. יש לי פחד לדבר מול קהל שאני לא מכיר ובוחן אותי בפעם הראשונה. הפחד הזה שמלווה אותי בכל פעם שיוצא לי לדבר בכנס, עם קבוצה וכו' משתק אותי. לא משנה כמה לי יהיה ברור מה המסר שאני רוצה להעביר, איכשהו בסוף לאחרים לא יהיה כל כך ברור.
יכול להיות שזה נובע מהרצון שלי להרשים את הקהל ול"מכור" להם את המסר שאני רוצה בצורה הכי טובה שאפשר, כדי שייקחו את זה בשני הידייםוידעו שזה חשוב.
יכול להיות שזה נובע דווקא מזה שאני מפרש תגובות של קהל שאני לא מכיר בצורה לא נכונה ולא חיובית, באופן סובייקטיבי, מה שגורם לי לשיתוק ולאבד את עצמי והמסר המרכזי שאני רוצה להעביר הולך לאיבוד בין השורות.
ויכול להיות שזה בכלל נובע מזה שאני בלחץ גדול מידי שמשתק אותי.

אין לי ספק שמעניין אותי לבדוק באמת ממה זה נובע ולהוציא מהקושי שלי הצלחה בסוף: עמידה מול קהל שאני לא מכיר ובוחן אותי בפעם הראשונה בהצלחה. לכן החלטתי גם ממש ללכת על זה ולהתחיל ללמוד דיבייט באוניברסיטת בן גוריון.

אבל בין הפחד שלי לאומץ שלי לעשות זאת שוב ושוב בכל פעם למרות הפחד, קיימת למידה לא פחות חשובה. הייתי אפילו מגדיר אותה כ"כלי חשוב לחיים". לשאול את עצמך מה הניע אותך להתמודד עם הפחד.
הרי לבסוף, זה מה שבאמת חשוב. פחד יכול לשתק אותנו או שאנחנו יכולים מתוך הכרות עם עצמנו לשתק אותו. כלומר, הבחירה היא שלנו.
אבל מה באמת גורם לי לבסוף "לקפוץ למים" שהכי מפחידים אותי ולשחות? גם אם השחייה היא צולעת ולא פשוטה בכלל..

כנראה שיש בי איזה שהם מניעים, שיש בי איזה שהן יכולות שמאפשרות לי בכל זאת לבחור ולהתמודד עם הפחד, ואף לשתק אותו.

 

אישית, כשבחנתי את עצמי במהלך השבוע ושאלתי את עצמי מה באמת מניע אותי בכל פעם לקפוץ למים, הגעתי למסקנה שיש כמה דברים מרכזיים בסיפור הזה שלי שמניע אותי לפעולה:
א) האמונה שלי ששווה לנסות. ושלא נורא ליפול אם מנסים, כי אז לא חיים בתחושת פספוס.
ב) הרצון שלי להעצים את תחושת המסוגלות שלי,  כדי להגיד לעצמי "כן! אני יכול!" משרתת אותי להתמודד עם כל פחד ופחד.
ג) ההבנה מהעבר שאין משהו שאני לא יכול, אם אני באמת רוצה. כי אחרי הכל עשיתי כמה דברים לא טריוואלים בחיים, שלא תמיד האמנתי שאצליח או אגיע אליהם, ועובדה שאם כוח הרצון שלי הצלחתי.

אלו דברים שאני יודע שמשרתים אותי בכל פעם שאני מגיע לצומת החלטה בה אני צריך להחליט אם אני מאפשר לעצמי להתמודד עם הפחד או שזה "גדול" עליי.
הדברים המרכזיים האלו הם כלי, שמבחינתי מעתה ואילך ישרת אותי בכל סוגיה בחיים שלי. עם כל פחד שאני אתמודד. ולמה?
כי הם אצלי מניעים לפעולה.

וזה המסר העיקר שלי, שלכולנו יש בסוף כמה מניעים שמביאים אותנו להתמודד עם הפחד ועם דברים שלא חלמנו שנוכל להתמודד איתם וחשוב ביותר לעשות עצירה רגע ולבדוק אילו דברים גורמים לנו לזה.

הרי זאת נוסחה מיוחדת שתשרת אותנו בהווה ובעתיד, וזה מאפשר לנו לשבור כל פעם את הגבולות של מה שעשינו עד כה, לתת לנו לבדוק את היכולות שלנו ולהעצים את עצמנו ואת תחושת המסוגלות שלנו. שכנראה, היא אין סופית אם אנחנו בוחרים לראות אותה כך.

אליאב.

הוספת תגובה

* - הינו שדה חובה

לפני שליחת תגובתך עלייך לדעת כי אתה כפוף לתנאי שימוש באתר המהווים את ההסכם בין "השדון האגדי" לגולש.

מידע נוסף והגדרות (לחץ)

שם (*):

דואל (*):

אתר (הפעל OpenID):

מי אני ומה שמי?

נעים להכיר, אליאב

מפתח WEB, בעל ניסיון מעשי מעל עשור, מומחה להובלת קהילות , קצין במיל' לאחר כ-8 שנות שירות, בעל ניסיון מעשי בתחומי הפיתוח (Full stack dev.), ניהול שרתים, בנייה, קידום ושיווק דיגיטלי. לשעבר מנהל ומפתח ראשי של "הוסטס". אזרח שאכפת לו, פעיל חברתית, בעל ניסיון והובלה של צוותים, ארגון תהליכים וניהול פרויקטים שונים. בוגר התכנית הייחודית LEAD, המסלול לפיתוח מנהיגות בישראל. אוהב אתגרים, ותמיד מחפש את ההזדמנות הבאה להשפיע ולעשות טוב בעולם.

השדון האגדי

השדון האגדי, הוא כינוי שניתן לי בשנים הראשונות שלי ברשת, והוא קיים משנת 2005. תצורתו ההתחלתית הייתה אתר אישי, הבייבי שלי. כיום הוא עבר שדרוג משמעותי כדי להיות תואם לצרכים שלי ונגיש לכולם: במחשב האישי, בטלפון הנייד ולכלל בעלי המוגבלויות השונות. ניתן למצוא בשדון האגדי מאמרים שכתבתי, או להתרשם ממספר פרויקטים שאני עוסק בהם כיום.

משהו שלא חשבתם עליו

יצאתי מהבית בגיל 14, הדרכתי ילדים ונוער במסגרת שנת שירות, התגייסתי כחייל בודד, פיקדתי והדרכתי על חיילים רבים ואז יצאתי לקצונה. עשיתי תפקידים בעלי משמעות גדולה וקידמתי לא מעט פעמים את הארגון שהייתי בו. מתכנן לעשות דברים גדולים בחיים ועובד קשה בשביל זה. משתדל לשלב הרבה הנאה ודברים טובים. לרוב מצליח לי. רץ בקבוצת ריצה על גדות הירקון, יזם ומקים של "מדליקים אור" – העלאת מודעות לבנים נפגעי תקיפה מינית דרך תיאטרון, אוהב מאוד את הים, סרטים, אוכל ומתלהב כל פעם מחדש ממה שיוצא שאני כותב קוד. אחד הפלאים החדשים שלי הוא בהחלט "השדון האגדי" שבו אתם צופים.

השירותים של השדון האגדי

בניית אתרים

בניית אתרים בהתאמה אישית, משלב אפיון, חווית המשתמש, בחירת עיצוב, פיתוח, חיבור והתאמה למובייל ועד לשלב קידום ושיווק בעולמות הדיגיטל. למגזר השלישי, עצמאיים או עסקים קטנים, אני מציע את כל זה במחיר אטרקטיבי, תואם כל כיס.

לפרטים נוספים

צרו קשר

הרצאות

סיפור החיים שלי אילץ אותי להתבגר מהר. לבחור במנהיגות אישית. אני חי ונושם השפעה ומאמין שהניסיון והידע שצברתי יכול להוות למגוון קהלים וצרכים בדיוק את מה שהם מחפשים. מארגנים יום עיון, גיבוש או כל אירוע חברתי אחר שבו צריך הרצאה? אני אשמח להיות שם. להעביר את המסרים והתובנות מהסיפור חיים שלי. אם אתם עמותה או ארגון ללא כוונת רווח, או שההרצאה מיועדת לילדים ונוער בסיכון – זה יהיה במחיר אטרקטיבי. שירות זה יחל לפעול בקרוב - מוזמנים לשריין כבר מועד!

צרו קשר

מנטורינג וליווי אישי בתחום הדיגיטל

התחלתי להיכנס ל"קופסה המרובעת" הזאת, "המחשב שלי" מתוך מקום אפור וקשה, כדי למצוא פינה בטוחה. עולם הווב והדיגיטל הזכירו לי כמה אני מוכשר, וכמה הכל בחירה שלי. זה ללא ספק אחד מהדברים המשמעותיים שגרמו לי לתחושת מסוגלות והביאו אותי לאן שאני היום. הניסיון והידע הזה הם ייחודים, ואני מחפש ללוות את הנער עם הגישה הטכנולוגית הנכונה, שאין לו את האמצעים הכלכליים או החברתיים. מדובר על הדרכה שעלותה בחוץ כ-15K, ואני אשמח לכל עזרה כדי למצוא את אותו הילד. פרטים נוספים יעלו בקרוב.

צרו קשר

מאמרים אחרונים בהשדון האגדי


להישאר מעודכנים

הירשמו לעדכונים וקבלו למייל שלכם הודעה כל פעם שמתפרסם מאמר חדש

לכל מי שמעוניינים , דרך מצוינת לעקוב

Delivered by FeedBurner

תיק עבודות אליאב סר

יעלה בקרוב

portfolio img 1

פרויקט

טקסט

לפרטים
portfolio img 2

פרויקט

טקסט

לפרטים
portfolio img 3

פרויקט

טקסט

לפרטים

צרו קשר עם אליאב

דרכי יצירת קשר:

זמינות יותר דרך הטופס והדוא"ל. ניתן להתקשר למקרה הצורך.

89 - 100 - 88 - (050)

Eliav shdon.co.il

סר ג'ון מונש, תל אביב-יפו